Eurion 2023 – tisková zpráva

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Eurion-logo-male-cb-1024x1024.jpg.

Festival Eurion v pátek 18. srpna ve Smržovce

31. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady. Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po jedenatřicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 18. 8. 2023 nabídne vystoupení tuzemských kapel Band a Jan Hrubý, Vzpomínka na Marsyas, Lesní zvěř, Hello Marcel a Sayonara. Akce začne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Večerem bude provázet Láďa Čumba.

Vystoupí:

Lesní zvěř – drum’n’jazz
Energická směs nu-jazzu, akustického drum’n’bass a psychedelie. V hudbě Lesní zvěře jde najít prvky české lidové hudby i exotické rytmy z různých koutů světa.

Vzpomínka na Marsyas – legendární folkrock
Břímě, S Luisem, Zmzrlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání kapelníka Ondřeje Fencla, zpěvačky Barbory Červinkové, která autenticky napodobuje Zuzanu Michnovou a dalších hvězdných muzikantů.

Band a Jan Hrubý – fenomenální bigbítový houslista
Fenomenální houslista Jan Hrubý akcentuje blížcí se jubileum („75“) – s bigbítem v zádech předvede průlet vším, čím byl a je (Špejchar, Funebráci, Variace a další nesmrtelné songy).

Hello Marcel – králové tanečních večírků
Píše se rok 2018 a kámoši Adam a Šmáca vydávají první album. S písní Bůček se hlásí do Startéru Rádia Wave. Slíbí si, že do hudby dají všechno a upřednostní projekt před čímkoliv jiným. Chtějí vidět lidi tančit, smát se a společně si zazpívat.

Sayonara – rock-metal
Sayonara je jablonecká (a trochu i smržovská) rock/metalová kapela, která od roku 2008 čile koncertuje a nahrává (poslední album Sayonara 2 vzniklo loni).

Termín:
Pátek 18. srpna 2023 od 18:00

Místo konání:
Adresa:           Parkhotel, Kostelní 892, Smržovka
Web:               http://www.parkhotel-smrzovka.cz/
Google mapy: https://goo.gl/maps/JNpRzXJRrEfoEUkLA
Mapy.cz:         https://mapy.cz/s/3vDDh

Kontakt:        
Rudolf Musil, Spolek Dobramus
Tel.: +420 777 168 742
E-mail: rmusil@gmail.com
Web: http://www.smrzovka.com/
Facebook: https://www.facebook.com/festival.eurion/

Děkujeme:

Špičkové geotechnické a inženýrskogeologické služby s tradicí od roku 1926.

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) je provozní společností, jejímž posláním je provozování vodárenské infrastruktury v severních Čechách. Zásobuje pitnou vodou 1,1 mil. obyvatel na území Libereckého a Ústeckého kraje, Délkou provozovaných sítí je největší vodárenskou společností v zemi.

Za podpory Libereckého kraje.

Za podpory města Smržovka.

Účinkující podrobně:

Vzpomínka na Marsyas

Břímě, S Luisem, Zmzrlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání osiřelého bandu, jehož protagonista je toho času na dlouhodobé zdravotní dovolené.
Na „Kalandrovky“ si stejně jako na koncertech s Oskarem Petrem troufá kapelník a člen poslední sestavy Marsyas z roku 2014 Ondřej Fencl, nejkrásnější perly od Zuzany Michnové předvede fenomenální Barbora Červinková (Jazz Elements, Divadlo Semafor, Pocta Zuzaně Navarové), která by  mohla být vnučkou Zuzany Michnové, tedy „má do třiceti nedaleko“. Hrnek a kultovního Zmrzlinářepak frontman a frontwoman zvládnou společně, s dopomocí zdatných kapelních vokalistů.
Více než slova napoví live ukázky:
https://www.youtube.com/watch?v=_r4qSNTIDFs
https://www.youtube.com/watch?v=vHQcDplshsY
Sestava je silná:
Barbora Červinková (Jazz Elements, Divadlo Semafor, Pocta Z. Navarové) – zpěv
Ondřej Fencl (Luboš Pospíšil, Schodiště, Mňága a Žďorp, V. Merta…) – klávesy, akustická kytara, zpěv Josef Štěpánek (Lucie Bílá, Radůza, Vladimír Mišík…) – elektrické kytary
Jan Neruda (Věra Martinová, Sto zvířat…) – baskytara, vokály
Štěpán Podrazil (m.j. 5P Luboše Pospíšila) – bicí
Kapelník Ondřej Fencl dodává: „Barunka už léta se svými Jazz Elements vyráží dech příznivcům Nerez s pořadem Pocta Zuzaně Navarové, nedávno na Mělníku jsem byl svědkem toho, jak z ní byl nadšený i sám Zdeněk Vřešťál. Nyní Bára napodobí jinou zásadní ženu českého folku, což jí jde podobně autenticky. Vězte, že když zavřete oči… uslyšíte Marsyas. Kapela je skvělá, elitní čeští sidemani, já slibuju, že do toho dám naprosté maximum a srdce, Barča zpívá tak, že vás to rozpláče. Mně se to stalo, když jsem ji předloni doprovázel na její vlastní svatbě, kde si dvě klasiky Marsyas střihla – což odstartovalo naši spolupráci. Máme rádi výzvy a takhle je jako hrom. Oskar o tom ví, drží palce a zdraví Vás.“

Band a Jan Hrubý

Legendární rockový houslista Jan Hrubý, který se proslavil zejména po boku Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa, akcentuje své blížící se jubileum (75) – s mladým bigbítem v zádech jako host předvede průlet vším, čím byl a je – Špejchar, Funebráky, Variaci na
renesanční téma a další nesmrtelné songy zazpívá kapelník Ondřej Fencl, pochopitelně za doprovodu Hrubého nezaměnitelných houslí, které k písním neodmyslitelně patří… Poznáte je okamžitě i se zavřenýma očima. Šedivý strom a mladí muzikanti. Vzácné spojení.

Sayonara

Sayonara je jablonecká rock/metalová kapela, která vznikla v roce 2008 a věnuje se hlavně tvorbě vlastních písní, které jsou v češtině. 
V kapele se vystřídalo několik muzikantů, až na pár let ukončila svou činnost.

Začátkem roku 2019 se po delší pauze dává Sayonara opět dohromady v původní sestavě – Hanz Kovářík – zpěv, bicí nástroje; Johny Mulač –  kytara, zpěv; Maty Jína – basa, zpěv.

V roce 2022 Sayonara natáčí své v pořadí 2.album Sayonara 2 (2022), které si členové natočili vlastními silami ve studiu Nora (kytaristy Jana Mulače), a které si můžete poslechnout například na www.bandzone.cz/sayonara

Lesní zvěř

Po mírné odmlce se kapela opět stahuje z hor do údolí a koncentruje se u společného krmelce. Spřádá nové nápady, má velkou chuť a těší se na koncerty. Cesta za její plachostí je divokým podvodním jazzem s nebeskými beaty. Aktuálně jako instrumentální trio: Marek Steyer – trubka, Martin Čech – bicí, Jura Hradil – klávesy. 

Hello Marcel

Píše se rok 2018 a kámoši Adam a Šmáca vydávají první album. S písní Bůček se hlásí do Startéru Rádia Wave a ještě netuší, co tím způsobí na české klubové a festivalové scéně. Přesto si navzájem slíbí, že do toho dají všechno a upřednostní projekt před čímkoliv jiným.

Nyní mají přes 135 koncertů pro veřejnost, 30 vydaných písní, 7 videoklipů a neutuchající chuť uvařit další párty. Mají shodný cíl – a to vidět lidi tančit, smát se a společně si zazpívat.